‘Her’ Kadın için REN

Yavaşlamak ve yerelleşmek gibi kavramların daha geniş kitleler tarafından benimsendiği günümüzde, adil ve temiz üretime odaklanarak çok yönlü kıyafetler üreten REN markasının yeni koleksiyonunu radarımıza aldık.

Pandemi sürecinin ve meydana getirdiği yeni normların insanların yaşamlarını sorgulamaya ittiği şüphe götürmez. Yapılan araştırmalarda aslında pandemi öncesinden beri, son yıllarda sürdürülebilir moda, yavaş moda gibi kavramların tüketiciler tarafından daha fazla sorgulanmaya başlandığını gösteriyor. Markaların bu açılardan daha fazla sorgulandığı gibi sonuçlar da cabası. Pandemi ile artan bu bilinç sayesinde satın aldıkları ürünlerde önceliklerinin adil ve temiz olacağını beyan etseler de ne yazık ki tercihlerini çoğunlukla hızlı moda ürünlerinden yana oluyor.

Bunun nedeninin elbette psikolojik, sosyolojik ve ekonomik birçok nedeni olabileceğine değinen Ren markasının kurucusu ve tasarımcısı Gözde Karatekin, bu anlamda markaların bu tutumları iyi okumalı ve onları davranışa dönüşmesi için neye ihtiyaç duyduklarını anlamanın önemli olduğunu vurguluyor.

Hızlı modanın tahrip eden ve sömüren yaklaşımlarına karşı hakkaniyetli, incitmeyen ve şefkat gösteren bir yaklaşım benimseyen REN, bu anlamda yavaş, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir iş modeli geliştiriyor. Marka ekibi tüm farklılıkları göz önünde bulundurarak herkes için olabildiğince olumlu bir deneyim yaratmayı hedeflerken ve aynı alanı paylaştığımız tüm canlılara saygı ve özenle davranarak dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya çalışıyor, çabalıyor!

‘Her’ kadın için minimal, konforlu ve çok yönlü kıyafetler üreten REN, konfor ve sadeliğe odaklanarak, dikkat çeken detaylarla yeni kalıplar geliştirilen ve bu cesur siluetlerle yeni bir yolculuğa çıkılan ‘Courage’ koleksiyonu tasarımları doğaya saygılı, kaliteli kumaşlarla hayat buluyor. Sade ama çarpıcı parçalar hafif, nefes alabilen ve şık keten, poplin, gabardin gibi kumaşlardan tasarlanan koleksiyonda %100 geri dönüştürülmüş yünlerden, tamamen elde örülen örgü tasarımlar dikkat çeken parçalar arasında.

Karantina dönemlerinde bir çoklarımızın evinden çalışma imkanına sahip olsa da iş motivasyonunu sağlamak adına şık giyinmeyi tercih ettiğimiz bu günlerde Ren koleksiyonlarında şıklık, keyif ve rahatlığı birlikte sunuyor.

Ren parçalarınla pijamalarınla olduğun kadar rahat ancak ofise gidebilecek kadar da şık olabiliyorsun. Bu anlamda yeni normalin giyinme ihtiyaçları ile dünyanın ihtiyacı olan sorumlu üretim yaklaşımını bir araya getirebiliyoruz.

Bir yandan da kış koleksiyonlarında akla ilk gelen koyu ve nötr renklere ek olarak içimizi ısıtacak parlak ve canlı renklere de yer verilmiş.

Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek tasarımlar hazırlamaya gayret ettiklerini belirten Gözde Karatekin, %100 geri dönüştürülmüş el örgüsü yün ürünlerin ve çok sınırlı sayıda üretilen pamuk kadife pantolonlar da kış koleksiyonun vazgeçilmezleri arasında yer alacağını belirtiyor.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply