Bodrum’un yeni nesil Ocakbaşı : Kurul Bitez

Kurul, Bodrum’un yeni yeme – içme merkez üssü olarak kabul edilen Bitez’de yer alıyor. Daha açılmadan Bodrum’un böylesine şık bir mekâna kavuşuyor olmasından dolayı ne kadar çok heyecanlandığımı daha dün gibi hatırlıyorum. Geçen yaz açılmasını iple çekip, yoğunluğundan dolayı bir türlü gitme şansım olmayan bu mekân, geçen haftalarda yasakların kalkması ile birlikte bana bir ilki yaşatmış oldu. Üstelik bu ilk, pazartesi günü kimsecikler yokken “gelin bakın size bir yer göstereceğim dekorasyonu çok güzel” diyerek arkadaşlarımı gösterme girişimimle hayat buldu. Böylece hayatında hiç gündüz rakısı içmemiş olan ben, sezon açılışını Kurul’da yapmış oldum.

Bir başkadır gündüz rakısı diyenlere ithafen…

Ve o günden sonra Kurul benim için pazartesi günleri orjinal fikirlere ev sahipliği yapan mekanlar arasında yerini almaya başladı. Zira mekânın sizi öyle bir yükselten enerjisi ki var ki, iş toplantısı için gittiğiniz halde bile size bambaşka bir atmosferdeymişsiniz hissini uyandırıp yeni projelere fırsat doğuruyor.

Bodrum’un kışı yazdan daha güzel olur diyenleri şömine yakınlarına, cam kenarına alalım.

Henüz daha üzerinden kokusu geçmemiş masif ahşap sandalyeleri, fas stilini yansıtan duvar renkleri, tropik bitkileri ve bahçede kullanılan rattan aydınlatmaları ile sıcacık bir mekan Kurul Bitez.

Kaldı ki bu köşe öyle güzel ki, insanları şair yapar desek abartmış sayılmayız.

Kurul Bitez’le olan tanışma maceram tamamen rastlantısal ilerlediğinden ne yazık ki fotoğraflama imkanım olmadı. Ben daha çok önüme gelen müthiş lezzetler, mekânın ambiyansı ve o an’da kalabilmekle meşguldüm. Zaten ne yediğim ve içtiğimden ziyade gördüklerimi anlatmam konusunda ısrarcı olacaktınız eminim 🙂

Buranın sadece bir ocakbaşı olduğunu söylemek biraz haksızlık olur aslında. Kaldı ki bu tarz yöresel yemek ve ocakbaşı kültürü ile pek barışık olmasınız bile mezeleri ve başlangıçlarının kesinlikle denenmeye değer olduğunu düşünüyorum.

Zannediyorum ki ilk fırsatta -hatta yine bir pazartesi günü – kızlar takımıyla bu büyülü mekânda beyin fırtınası yapıyor olmanın ruhumuza iyi geleceğini düşünenlerdeniz. Hatta bu kez soluğu bu güzel bahçede almalı!

Kurul Bitez mutlaka Bodrum’a geldiğinizde rezervasyon yaptırmanız gereken mekânların başında yer alıyor. Kurul Bitez’in iş toplantıları, mini kutlamalar için çok uygun olduğunu söylemek mümkün. Burası aynı zamanda ve özel davetlilerinizi ağırlayabileceğiniz son derece şık bir mekân.

Kurul Bitez İletişim ve Rezervasyon numarası:  0549 403 48 48

 Bitez mahallesi 1936 sok No:2, 48470 Bodrum/Muğla

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply