Herkesin hayalindeki ev: Sahildeki Ev

Sahildeki Ev, çok kısa bir süre öncesine kadar keyifle, biraz da gıpta ederek takip ettiğim hesaplardan biriydi benim için. Ev dekorasyonunun ruhumu okşamasından öte Datça’da kurduğu yeni hayatı ilgimi bir hayli çekiyor, içten içe oralarda yaşamanın nasıl bir şey olduğunu düşünmeye başlıyordum. Bu güzel insanı başka bir şehre taşıyan hikâyenin ne olduğunu bilmek isterken kendimi bu fikrin büyüsüne o kadar kaptırıverdim ki sonunda soluğu Ege’de alıverdim gari…

Boho Home & Design’da bir süredir ağırladığımız evlerin Ege ve Akdeniz sahillerinde olması ve özünde bir göç hikayesi barındırması çok mu rastlantısal, yoksa bize söylemek istediği bir şey mi var? Tamam kabul, hepimizin içinde bir gün bir sahil kasabasında yaşama hayali var. Ama itiraf edeyim, bendeki şehirden kaçma isteğini tetikleyen sahildeki ev bunu öyle usulca, gizliden gizliye yaptı ki tahmin bile edemezsiniz. Şu an bu satırları mandalina bahçelerine bakarak yazabiliyorsam bilin ki tüm bu olup bitenlerin bu güzel insanlarla yollarımızın kesişmesiyle bir bağlantısı var….

Ayşegül Erzincanoğlu için Datça’da herkesi hayran bıraktıracak bir yaşamıyla ilham kaynağım olduğunu söyleyebilirim.

Evet, fotoğrafta gördüğünüz bu tatlı hanımefendi Ayşegül Erzincanoğlu. Kendisi Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra uzun yıllar finans sektöründe üst düzey yöneticilik yapmış ve biraz erken emekliye ayrılarak kendine Datça’da yeni bir hayat kurmuş. Kendisi ile ufak bir söyleşi yaptıktan sonra hayal ettiğim hayatı yaşıyor olmasından o kadar etkilendim ki bir anda rol modelime dönüştüğünü söyleyebilirim.

Bu dört ayaklı şahsiyetlerle kurduğu iletişimi ve onların tatlı hikâyelerini mutlaka okumalısınız.

Her şeyden önce Ayşegül hanımın Sahildeki Ev hesabı sadece dekorasyon stili ile değil ev yaşam stili ile de çok beğendiğim ve takip ettiğim ender hesaplardan biri oldu. Ev hayatının içinde ve dışında baktığı sayısız can olduğu Instagram paylaşımlarından anlayabiliyorsunuz. Fotoğraf altlarına bıraktığı metin ve hikâyeler ise anlattığından çok daha fazlası bir insan olduğunu belli ediyor.

İstanbul’dan taşınmaya karar verdiklerinde, Datça’da bulunan yazlık evlerinde bir kaç ufak düzenlemeler yapılmış. Böylece ev sahiplerinin yaşam biçimleri ve özel ilgi alanları doğrultusunda fonksiyonelliğin ön plana çıktığı, huzurlu ve enerji dolu bu ev çıkmış ortaya.

https://tr.pinterest.com/bohohomedesign/

Evin dekorasyonu göz önünde bulundurulduğunda aslında son derece çabasız, buna rağmen oldukça karakteristik bir yapısı var. Herhangi bir tarza yoğunlaşmadığını belirten Ayşegül Erzincanoğlu, seçtiği parçaların birbirinden bağımsız olmalarına karşın müthiş bir ahenk yakalamayı başarmış.

https://tr.pinterest.com/bohohomedesign/

Sahildeki Ev’de, sayfiye evlerinde görmeye alışık olduğumuz gibi, evin ana renk paletine beyaz renk hakim. Hal böyle olunca, İskandinav ve Boho tarzda dekore edilen bu ev tarzlar arası değişiklikleri olabildiğince mümkün kılıyor.

https://tr.pinterest.com/bohohomedesign/

Akdeniz kıyısında bulunan bu evi dekore ederken ana ilham kaynağının İskandinav stili olmasına karşın Avustralya evlerinden de feyz alındığını ayrıca belirtelim.

Sahildeki Ev’in fotoğraflarını seyretmek son derece keyifli ve huzur veriyor olurken aynı zamanda sizi üretmeye, yeni şeyler öğrenmeye ittiğini de söylemek mümkün. Bakmayın kendisini erkenden emekli ettiğine, ilgi alanları ve yeni şeyler öğrenme isteği onda ki bu yaşam enerjisinin kaynağını fazlasıyla açıklamaya yetiyor. Ev yaşam stillerinin hayatlarının ana merkezinde olması bir yana dursun, yeni yerler görmeyi, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorlar. Seyahatlerinden biriktirdiği anı ve gezi tavsiyelerini Sahildekiev_Gezi hesabından takip edebilirsiniz. Dekorasyona olan ilgisiyle biriktirdiği fotoğraf koleksiyonunu arşivlemek yerine Decorchase adında bir hesapta paylaşan Ayşegül Erzincanoğlu’nun yaşam enerjisine hayran kalmamak mümkün değil.

İşin en güzel yanıysa tüm bu girişimlerin altında tamamen kendi zevk ve beğenilerinin yatıyor olması. Paylaşımlarının hiç biri reklam odaklı ya da ticari beklentilerle yapılan marka işbirliği değil. Hal böyle olunca seçimler son derece zevkli olurken paylaşımlar ise bir o kadar gerçekçi. Şimdi gel de ilham alma….

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply