Mercan Rengini evinize nasıl adapte edersiniz?

Bir süredir popülerliğini koruyan mercan denildiğinde aklımıza ilk gelen kırmızı çalan renkler. Mercan rengi aslında daha pembesi şeftali, turuncu ve kiremit tonları arasında gidip gelen ara bir ton ve yabancı karşılığı coral. İşte sonbaharın bize kazandırdığı bu tatlı pembesi turuncu tonu evimize nasıl adapte edebilmenin bir kaç yolu.

Mercan rengi bu yılda güncelliğini koruyor ve evimizin duvarlarından, ev tekstillerine kadar bir çok noktada karşımıza çıkıyor. Mercan rengini dekorasyonun her alanında kolaylıkla uygulayabilecek bir renk olmasından öte, hem yaz hem de güz rengi olarak tercih edebiliyor olması ile tercih sebebimiz.

Mercan renginin sıcak ve rahat mekanlar yaratmak için mükemmel bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Boho Home Design

Mercan renginin yeşille yakaladığı uyum nedeniyle ortama katacağı sıcak enerjiden nasıl faydalanabilir ve dahası ev dekorasyonumuza nasıl adapte edebileceğimizin yollarını aradık ve sizin için bir kaç öneri derledik.

Mobilyada mercan rengini tercih etmek cesur bir hamle sayılabileceğinden tavsiyemiz mercan rengini duvar dekorasyonundan yana kullanıyor olmanız. Yalnız baştan belirtelim mercan çok sıcak ve enerjik bir renk. Sabahları uyandığınız anda bu enerjinin size iyi geleceği aşikar, zira yatmadan önce doğru ışıklandırma tercih etmezseniz eğer uyarıcı etkisi olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu gibi durumlar için bu enerjisi patlamasını daha sakin tonlarla nötrlemeyi deneyebilirsiniz.

Mercan rengini henüz evinizin hangi bölgesinde kullanmaya karar veremediyseniz daha küçük alanlarda kullanmak güzel bir alternatif olabilir. Yatak odası fikrine sıcak bakmadıysanız eğer en azından ufak seçimlerle mercan rengine sıcak bir giriş yapabilirsiniz.

Her sabah daha pozitif ve enerjik bir güne başlamamıza vesile olan banyolarımızsa bunun için güzel bir alternatif olabilir.

Banyo dekorasyonuna yeni yeni önem verdiğimiz şu günlerde mercan rengi kullanacağınız banyo perdesi, havlu ya da benzeri tekstillerle ortama hareket kazandırabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda köklü değişim yapmak yerine çoğu zaman ev tekstili ve aksesuarlarla oynamak iyi fikirdir. Böylece farklı renk paletleri ile ortamın ambiyansını bir anda değiştirebilirsiniz.

Mercan renginin özellikle bambu, rattan ve jüt gibi doğal materyallerle bir araya geldiğinde oluşturduğu dokuyu biz çok sevdik. Her şeyden önemlisi bitkilerle bir araya geldiğinde sağladığı uyum da cabası.

Mutfak duvarlarınızda kullanacağınız mercan renginin ise alışılmışın dışındaki renklere iyi bir alternatif olacağını düşünüyoruz. Özellikle bir dönem sıkça karşımıza çıkan somon rengine yakınlığı nedeni ile kolayca gözünüzün alışacağı kesin.

Ve son olarak karşımıza çıkan bu fotoğrafta, aslında tüm parçaların son derece basit bir kurgu ile bir araya geldiğini, tek bir hamle ile bambaşka bir hale büründüğünü söylemek mümkün. Bu hamle ise pek tabii ki duvarların mercan renginin bürünmesi.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply