İnstagramda takip edilesi 10 Minimal Boho hesabı

Merhaba bu haftaki yazımda sizlere İnstagram’da takip ettiğim fikir edindiğim, deyim yerindeyse örnek alıp gerekirse kopya çektiğim top 10 dekorasyon instagram hesabını paylaşıyorum.

İskandinav, boho, rustik tarz dekorasyona sahip stil dolu evlerin toplandığı bir platform olan @aparmenttherapy ‘i bilmeyenimiz yoktur sanırım. Bu tarz hesapların içerisinden derleme yaparak paylaşım yapan @aparmenttherapy de yer alan meşhur sayfaları değil kendi özgün paylaşımları yapan daha orjinal sayfalardan bahsetmek istiyorum. Belli bir sıralama gütmedim çünkü seçim yapmak gerçekten zor. Kendi tarzım minimal bohem olduğu için listedem daha çok bu tarz isimler var, özellikle yeşil ve hayvan sever evler listenin başını çekiyor. Hazırsanız o halde başlayalım.

BYTHUN

Bence daha çok minimal. Nordik stilin soğukluğunu kırmayı başarabilen bir dekorasyona sahip olmasından dolayı bu evi her türlü çok beğeniyorum. İlham aldığım çok şey var bu evde. Minimal tarzdaki mobilyalar ve dekoratif ürünler sade şıklığın tam bir yansıması.

KATHARİNA MARİA

Yine minimal tarzda dekore edilmiş bu ev bir ilk paylaştığım hesaba göre nordik soğukluğunda kalmış. Buna rağmen ahşap ve kahve tonlarıyla biraz da olsa bu soğukluğu kırmayı başarabilmiş görünüyor. Çok sevdiğim bir hesap olmakla beraber bu evin en büyük eksiği yeşil bitkiler olduğunu düşünüyorum. Canlı bitkiler yerine hep kuru ve soluk tonlarda tercih edilen bitkiler kullanılmış, haliyle evin o donuk havası kırılamamış. Yakınlarında olsam kendisine yeşil bitki kullanmayı tavsiye ederdim:)

HALFWAY_WHOLEİSTİC

İşte bu hesap diğer tüm tavsiyelerime nazaran hem minimal hem bohem tarzda dekore edilmiş bir hesap. Tabi bu evlerin en güzel yanları kocaman olmaları. İnsanın böyle evi olunca hepsini bir arada yapabiliyor tabii. Hayalim tavana kadar olan kitaplıklar, kocaman bir yemek masası, devasa bir çam ağacı. Darısı başımıza Amin.

FOR THE HOME

Kendi tarzıma yakın bulduğum hesaplardan bir diğeri olan forthehome beyaz, ahşap ve yeşil uyumunun minimal-bohem tarzda sağlandığı çok iç ısıtan ve ilham veren bir hesap.

https://tr.pinterest.com/bohohomedesign/

THE FUTURE KEPT

Geleceği korumak, az al nitelikli al mottolarıyla yola çıkan @thefuturekept etnik ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla bizlere çevreci ve yenilikçi fikirler sunuyor.

THE STELLA BLUE GALLERY

Bej ve ahşap uyumunun kullanıldığı bu evde halı yerine kilimler tercih edilerek bohem ruhu yaşatıldığı bu ev de favorilerimden biri.

FRİEDERİKFOX

Tam anlamıyla bohem bir ev olan bu hesapta aslında çok sıcak bir dekorasyon stili tercih edilmiş. Hatta neredeyse ihtiyacı olan her şeyi bir yere toplamış da, uzun süre odasında yaşasa dahi kendine yetecek kadar malzemesi varmış gibi bir his veriyor bana.  Kapalı dolap yerine genelde hep açık raf sistemini kullanarak tüm malzemelerini sergilemeyi tercih etmiş. Tam da bohem ruhuna yakışır bir tavır.

Friederikfox
Friederikfox

MARİENOVA

Urban Jungle trendinin en iyi örneklerinden biri bu hesapta o kadar çok bitki var ki insan bakımını nasıl yapıyor diye düşünmeden edemiyor. Bir dakika yoksa siz hala Urban Jungle terimine yabancı mısınız? Bilmeyenler için sizi bu tarafa alalım. Fotoğraflara bakıp yazıyı okuduktan sonra yeniden burada buluşalım.

BONEIL AT HOME

Bu evi biraz daha kendime yakın bulmamın nedeni Minimal boho stilinde dekore edilmiş olması. Ve yine bitkiler ve turuncu renk ön planda tutulduğu son derece bohem ruhlu bir ev..

FRİDLAA

Fridlaa, her bohem ruhlu tasarım severin içinde olmaktan mutluluk duyabileceği bir dekorasyon stiline sahip. Evinin her yerinde serpiştirdiği bolca bitki ve akşam saatlerinde paylaştığı nahif loş ışıklı ambiyansa sahip bu evin ruhuma çok iyi geldiğini söyleyebilirim. Hem sizi besliyor hem de dinlendiriyor bir nevi…

You Might Also Like

1 Comment

 • Avatar
  Reply
  Leila
  Ocak 16, 2021 at 6:58 am

  DOMAIN SERVICES EXPIRATION NOTICE FOR boholivingart.com

  Domain Notice Expiry ON: Jan 15, 2021

  We have not received a payment from you.
  We have actually attempted to email you but were incapable to contact you.

  See: https://bit.ly/35MlOrM

  For information as well as to make a discretionary settlement for your domain website service.

  011520212257593753688578798boholivingart.com

 • Leave a Reply