The Home Social’ın İskandinav Boho evi…

Takip ettiğim “En” stil sahibi hesaplardan biri, The Home Social. İskandinav Boho tarzda dekore edilen bu evde hakimiyetini sürdüren dinginlik ve sürdürülebilirlik hepimizin özlemi. Ve ben ne zaman bu özlemimi gidermek istesem Home Social’ın evine sığınıyorum.

Ev sosyali adından anlaşıldığı üzere evine ve konforuna son derece düşkün. Yeditepe üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu olmasına karşın fotoğrafçılık ve dekorasyona duyduğu ilgi sebebiyle kendisini bu alanda geliştirmek istemiş. Şimdilerde evinde keyifle kahvesini yudumlayıp çektiği fotoğrafları İnstagram hesabı üzerinden paylaşırken, diğer yandan çalıştığı markaların ürün fotoğraflarını çekmeye devam ediyor.

“Hayalim herkesin hayalinde olduğu gibi evden yapabileceğim bir işte çalışıyor olmaktı. Fotoğraf çekmek ve dekorasyona olan ilgim üniversite yıllarından geliyor. Geç de olsa hayatımda sevdiğim bir şeyi yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.”

Ev sosyali‘nin Boho -İskandinav tarzda dekore ettiği evi için minimal ve şık bir biçimde dekore edildiğini söylemek mümkün. Olabildiğince pastel tonlar tercih edilirken evin son derece ışık alması ile ferah ve dingin bir dinamik yakalanmış. Beyaz mobilyalarına eşlik eden, yine açık tonlarda tercih ettiği koltuk takımları ile tonsürton etkisi yaratılmış. Buna karşın evde kullanılan: pirinç, bakır, hasır ve cam gibi tercih edilen detaylarla dengeli bir bütünlük sağlanırken, canlı bitki ve şeftali tonlarında seçilen çiçeklerin de eve hareket kattığını söyleyebiliriz.

“Evi dekore ederken ilk isteğim aydınlık ve ferah gözükmesiydi. Bu sebeple hiç düşünmeden direkt açık renklere yöneldim. Çünkü açık renkli mobilyaları zaman içerisinde sıkıldığınız veya yerine yenisi eklemek istediğinizde yeni obje ekleyerek kolay ve zahmetsiz bir şekilde değiştirmeniz mümkün.”

Bundan önceki evlerinin 5 odalı ve 2 salonlu bir ev olduğunu belirten ev sosyali, iki kişi için çok büyük olduğuna karar verip daha küçük ve kompakt bir eve çıkmaya karar vererek bu evde yaşamaya başlamışlar.

Ev sosyali’nin kalorifer peteklerini kısmen gizleyerek daha estetik bir görünüm elde ettiği bu köşelerini çok sevdik.

Ev sosyali için aktif bir Pinterest kullanıcısı olduğunu söylemek mümkün. Uzun yıllardır biriktirdiği fotoğraf koleksiyonundan ilham aldığını belirten ev sosyali, buna rağmen halen daha evine bir takım eklemeler yapmak istediğini belirtiyor. Son bir kaç aydır aklını en çok kurcalayan parçalardan biri de wishbone ahşap sandalyeler olmuş.

Kendisinin en sevdiğim odalarından biri elbetteki çocuk odası. Henüz kızların odasına çeki düzen veremediğimden böyle zevkle dekore edilen çocuk odalarına imrenmiyor olmak haksızlık olmaz mı sizce de?

Ve son olarak Ev Sosyali’nin galerisinden seçtiğim keyifli fotoğraları şuracığa bırakarak kaçıyorum.

You Might Also Like

1 Comment

  • Avatar
    Reply
    Lavieensi
    Aralık 2, 2019 at 1:39 pm

    Eve bakınca , yazıyı okuyunca içim açıldı 🕊

  • Leave a Reply