Haftanın ilhamı: Evren Demir’in Bohem Dekorasyon Stili

Boho Home & Design ailesinin yeni üyelerinden Evren Demir, nam-ı diğer Bohomine… Etrafımızda daha çok görmeyi arzu ettiğimiz tarzda dekore edilen evlere bayıldığımızı söylediğimizde, kendisinin de bohem dekorasyon severlere ulaşmak istemesi ile başladı hikâyemiz. Yakın zamanda sayfada yazacak olan Evren Demir’i ve dekorasyon stilini daha yakından tanımak için kendisi ile minik bir söyleşi gerçekleştirdik.

İsmin gibi bohem misin yoksa bu senin için bir yaşam tarzı mı?

Bohem benim için bir yaşam tarzı ve bunun en hissedilir yanı da evimiz. Evimiz, ailem ve benim için kendimizi en mutlu hissettiğimiz bir ortam. Aslında yaşamın içindeki ipuçlarını takip ederek bohem dekorasyona ulaştığımı söyleyebilirim. Hayatın doğal akışından ama en çok da doğadan ilham aldım. Zaten doğaya baktığınızda hayatta başlı başına bohem değil mi? Sarılar ve yeşil tonların harmanladığı ağaçlar, bitki örtüsü ile bence hayat zaten bir Bohem.

Hayat zaten bir Bohem.

Evren Demir

Şu sıralar evine nasıl vakit ayırabiliyorsun?

Şu sıralar oldukça yoğun bir tempom var ev, iş ve çocuklar ile zamanımı geçiriyorum.Ama bu süreçte beni en çok rahatlatan yine bohem evim oluyor. Minik kaktüslerim ile uğraşıp, çeşit çeşit vazolarımı çiçeklerle süslemeye bayılıyorum.

Kendinle ilgili en çok neyi gerçekleştirmiş olmayı dilerdin?

Kendi evimi dekore ederken başkalarına da ilham olma fikri kulağa hiç de fena gelmiyor. Küçük detayların bazen hiç düşünmediğimiz güzelliklerin ortaya çıkmasını sağladığını fark ettiğimde Ben bunu daha önce neden düşünmedim diyebiliyorsunuz. Ben de sanırım bu sebeple bohem dekorasyona ilgi duyan kişilere ulaşmak ve onlara ilham olmak istiyorum.

Ev yaşamın hayatının ne kadar merkezinde, ne kadar ilgilisin ona karşı?

Evde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Yıllar sonra eşim ile evimizi yeniden dekore ederken ve bunu bir çırpıda değil de zamana yayan bir sürede gerçekleştirdik. Her odayı farklı farklı dekore ederken renk seçimlerinde kızımızın da fikrini aldık. Bu yüzden ailemizdeki her bireyin bu ev için bir katkısı olması kadar, onlarla birlikte zaman geçirmek ve evin ruhunu hissetmek benim için çok değerli.

Evini dekore ederken önceliklerin neler oldu?

Evimizi dekore ederken özellikle rahatlık bizim için önemli oldu. Evet çeşitli aksesuarlar kullandık fakat asla hareketimizi kısıtlayacak, bizden daha fazla yer kaplayacak eşyalara yer vermedik. Mesela meşe ağaçtan tasarladığımız masamızı geniş tuttuk ki rahat bir şekilde arkadaşlarımızla sohbet edip yemek yiyebiliyor olalım. Koltuklarımız için canlı renkleri tercih ettik, bu da kızımızın fikriydi. Buna rağmen yatak odalarında odalarımızda beyaz, krem ve bej tonlarıyla dinginliği yakalamaya çalıştık. Böylece oturduğumuz alandaki enerjiyi bu odalarda sakinliğe bıraktık. Sonuç olarak sabah kalktığımızda bize enerji verecek her türlü renklere ağırlık verdik.

Evinde olmasını en çok arzu ettiğin şey ne ya da olmasını istemediğin?

Evimde olmasını istediğim şey şu anda güzel bir tik ağacından salıncak. Olmasını istemediğim hiç bir şeyi evimde tutmuyorum.

Stilini beğendiğin bir ünlünün evine sızabilecek olsan bu kim olurdu ve neden?

İnstagram’dan takip ettiğim Maison Française sayesinde tüm evlere konuk oluyorum. Ben de tüm bohem ruhlu ev sahipleri gibi buradan ilham alıyorum.

Evinin ruhunu nasıl tanımlıyorsun?

Rahat, konforlu, sıcak ve ulaşılabilir.

Hangi evlerde olmak seni rahatsız ediyor, misafirlikte mesela?

Beni evin sahiplerini kenara atmış eşya odaklı evler rahatsız ediyor. Evin bireyleri eşyalar arasında kayıp olmamalı rahatça hareket etmeli, renkler konforlu ve sıcak olmalıdır.

Sana göre bir ev nedir ve nasıl hayat bulmalıdır?

Bence ev insanın kendini huzurlu hissettiği, günün karmaşasından ve stresinden uzaklaştığı, hobilerini yapabileceği alanları olan bir yer olmalıdır. Kendisinden ve ailesinden küçük detaylar taşımalıdır.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply