Bohem Dekorasyon stilinin tamamlayıcıları neler?

Buna ister boho veya bohem diyor olun, bohem dekorasyon stili büyük bir sanatsal özgür ruh ile hayat bulduğunu söylemek mümkün. Bohem evler her telden çalarken özünde pek çok hikayeye ev sahipliği yapmakta. Ve bohem dekorasyon her ne kadar kuralsız ve özgür ruhların dışa vurumu olsa da bu stilinin olmazsa olmaz parçaları olduğunu da belirtelim.

Bohem dekorasyon stili, desenlerin, kumaşların, stillerin ve çağların renkli bir karışımıdır. Ev sahibinin küratörlüğünde zamanla gidilen seyhatlerden, kimi zaman kenarda kıyıda yenilenmeyi bekleyen, kimi zaman da hediye edilen parçaların bir araya gelmesinden oluşur. Ve bohem dekorasyon her ne kadar kuralsız ve özgür ruhların dışa vurumu olsa da bu stilinin olmazsa olmaz parçaları olduğunu belirtelim.

Makrome Detaylar ve Etnik Esintiler

Bohem dekorasyon stili denilince ilk akla gelen aslında rengarenk ve kalabalık,bol bitkili ve kedili bir ev. Oysa ki son zamanlarda bu parlak ve çarpıcı renklerle dekore edilen bohem stilin daha minimal bir görünüme ulaştığını söylemek mümkün. Daha nötr tonlarla dekore edilen bu bohem stilin istenildiği zaman huzurlu ve sakin odalara ulaşmanın ulaşmanın mümkün olabileceğinin ispatı. Ve tabi ki bu görünümün en olmazsa olmaz parçası makrome detaylar.

Bohem dekorasyonda katı kuralları olmayan bir stil, bu stilin en büyük tamamlayıcılar ise birçok farklı desen, tekstil türünü bir arada kullanabiliyor olmak. Tekstil üzerine atılan çeşitli formda yastıklar ve battaniyeler ise rahatından ödün vermek istemeyen özgür ruhlu bohemler için çok ideal.

Bohem dekorasyon stilinin en olmazsa olmazlarından biri de çok sayıda karışık desenin söz konusu olması. Bizim her ne kadar boho evlerde sınırları zorlayan maximum dozlara gözümüz pek alışamasa büyükannne işi belki tığ işi , ya da patchwork yatak örtülerini görmeyi seviyoruz.

Yaşanmışlık Hissi

Bohem dekorasyon stili, sanatsal bir tarza eşdeğerdir. Bu nedenle en sevdiğiniz resimleri, kitaplarınızı ve seyahatlerinizden biriktirdiğiniz objelerinizi etrafa serpiştirmeyi unutmayın. ,

Karıştır ve Eşleştir

Bohem dekorasyon stilinde genellikle geleneksel veya klasik mobilyalar ele alınarak yeniden yorumlanıyor.

Ahşap, hasır ve ya jüt. Bohem dekorasyon stilinin en büyük tamamlayıcılarını bir araya getirin ama en önemlisi hayatınızda yeşile daha çok yer açın.

Ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olan salon bitkileri sayesinde boş alanlara daha fazla bitki ekleyerek evinizi canlandırabileceğinizi unutmayın.

Kilim ve Halılar

Bohem dekorasyon stilinin en belirgin tamamlayıcılarından biri de kilim ya da halılar. Olabildiğince etnik desenlerle harmanlanan bohem evlerde karşılaşmaktan en mutlu olduğumuz görüntü ise Türk halılarının tercih ediliyor olması.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply